Akumulacijas tvertnes

Bezmaksas piegāde visā Latvijā

Akumulācijas tvertne 750

430.00 Eur / 302.21 Ls *
akumulācijas tvertnes L 750 akumulācijas tvertnes L 750

* Cenā iekļauts PVN 21% nodoklis.

Papildu komplektācija iekļauta cenā

Noderīga informācija skatāma šeit:
Apraksts

Apkures katlu ražotāji rekomendē akumulācijas tvertnes (siltuma akumulātors)  izmantošanu cietā kurnāmā- pirolīzes, granulu, čuguna ogļu, malkas apkures katlu u.c. apkures sistēmās.

Akumulācijas tvertnes (siltuma akumulātori) uzstādīšanai ir sekojošas priekšrocības:

  • kurināmā patēriņa ekonomija par 20-40%
  • optimāla apkures katla darba efektivitāte
  • apkures katls darbojas ar pilnu jaudu līdz pilnīgai kurināmā sadegšanai
  • minimizē darvas un skābju rašanos degšanas kamerā
  • par 30-50% palielina apkures katla un dūmvada darbmūžu
  • ievērojami samazina nepieciešamību apmeklēt katlumāju

Akumulācijas tvertņu (siltuma akumulātors) darbības princips ir visai vienkāršs. Strādājot ar pilnu jaudu, apkures katls apsilda māju līdz tam laikam, kamēr apkures sistēma sasniedz uzstādīto temperatūru.

Pēc tam apkures katla enerģija tikai uztur nepieciešamo temperatūru, lielu savas jaudas daļu nosūtot uz akumulācijas tvertnēm. Temperatūra akumulācijas tvertnēs var sasniegt 90-105°C.

Kad akumulācijas tvertes (siltuma akumulātori) ir pilnībā uzlādētas ir nepieciešams ļaut kurināmajam brīvi izdegt līdz pilnīgai nodzišanai. Temperatūras devējs apkures sistēmā uztvers to, ka karstais ūdens vairs nepieplūst no apkures katla, un trīspušu vārsts pārslēgs apkures sistēmu uz akumulācijas tvertnēm.

Akumulācijas tvertņu atdzišanas laiks ir atkarīgs no to tilpuma, termoizolācijas, apkurināmā objekta siltuma zudumiem un āra gaisa temperatūras apkures sezonā.

Ar ieteikto akumulācijas tvertņu (siltuma akumulātora) tilpumu, kas ir integrētas apkures sistēmā, siltums apkurei var tikt nodrošināts līdz pat vairākām dienām.

Granulu katliem savukārt ir ieteicams izmantot izlīdzinošās akumulācijas tvertnes, lai samazinātu granulu patēriņu un iegūtu plūstošāku un vienmērīgāku katla un degļa darbību.

Tehniskie parametri
Modelis Mērv. 750
Tilpums l 750
Augstums mm 2020
Diametrs mm 750
Maksimālais darba spiediens bar 3

Apkures akumulācijas tvertnes (siltuma akumulatori ) darbības princips ir apkures siltuma uzkrāšana.

Apkures akumulācijas tvertnes (siltuma akumulatori) uzkrāj siltumenerģiju, kas vēlāk tiek atdota apkures sistēmā, kas atdziestot, izlieto noteiktu siltumenerģijas daudzumu, ļoti aptuveni – 1 m³ ūdens, atdziestot par 1°C, atdod 1 kW/h siltumenerģijas. Apkures akumulators (akumulācijas tvertne) siltumu tikai uzkrāj un pārtraucot apkures katla darbību, akumulācijas tvertnes (siltuma akumulatori) sāk atdod uzkrāto siltumenerģiju apkures sistēmai, tā nepārtraukti to zaudējot. Lai varētu uzkrāt pietiekamu siltumenerģijas daudzumu, akumulācijas tvertnes ( apkures akumulatori ) parasti ir ļoti ievērojama izmēra. Savukārt, lai siltumenerģiju apkures akumulātorā pēc iespējas ātrāk varētu iegūt un uzkrāt, jāuzstāda apkures katls ar jaudas rezervi.

Izmantojot apkures akumulācijas tvertnes (siltuma akumulatorus) kopā ar granulu apkures katliem, iespējams panākt to, ka granulu katls ieslēgsies retāk, attiecīgi degļa aizdedzināšanas spirāle strādās mazāk. Tādejādi pieaugs granulu degļa un katla darba mūžs , kā arī palielināsies katla efektivitāte un līdz ar to, iegūta papildus kurinamā ekonomija.