Akumulacijas tvertnes

Bezmaksas piegāde visā Latvijā

Izolēta akumulācijas tvertne 1000

770.00 Eur / 541.16 Ls *
akumulācijas tvertnes L 1000

* Cenā iekļauts PVN 21% nodoklis.

Papildu komplektācija iekļauta cenā

Akumulācijas tvertnes (siltuma akumulātori) ir aprīkoti ar ērti uzliekamu, ļoti augstas kvalitātes izolāciju, kas nodrošina iespējami minimālus siltuma zudumus. Akumulācijas tvertnes (siltuma akumulātora) izolācija izgatavota no videi draudzīgas PS vilnas. Izolācija iepakota atsevisķā iepakojumā kopā ar akumulacijas tvertnes aksesuāriem.

Noderīga informācija skatāma šeit:
Apraksts

Apkures iekārtu ražotāji īpaši rekomendē akumulācijas tvertņu jeb siltuma akumulātora izmantošanu cietā kurnāmā- pirolīzes, granulu, čuguna ogļu, malkas katlu u.c. apkures sistēmās.

Siltuma akumulātora uzstādīšanai ir sekojošas priekšrocības:

  • kurināmā patēriņa ekonomija par 20-40%
  • optimāla apkures katla darba efektivitāte
  • katls darbojas ar pilnu jaudu līdz pilnīgai kurināmā sadegšanai
  • minimizē darvas un skābju rašanos degšanas kamerā
  • par 30-50% palielina katla un dūmvada darbmūžu
  • ievērojami samazina nepieciešamību apmeklēt katlumāju

Akumulācijas tvertņu (siltuma akumulātori) darbības princips ir visai vienkāršs. Strādājot ar pilnu jaudu, apkures iekārta apsilda māju līdz tam laikam, kamēr apkures sistēma sasniedz uzstādīto temperatūru.

Pēc tam apkures katla enerģija tikai uztur nepieciešamo temperatūru, lielu savas jaudas daļu nosūtot uz akumulācijas tvertnēm (siltuma akumulātoriem). Temperatūru akumulācijas tvertnēs sasniedz 90-105°C.

Pēc akumulācijas tvertņu (siltuma akumulātori) pilnas uzlādes ir nepieciešams ļaut kurināmajam brīvi izdegt līdz pilnīgai tā nodzišanai. Temperatūras sensors apkures sistēmā uztvers to, ka karstais ūdens vairs nepieplūst no apkures iekārtas, un trīspušu vārsts pārslēgs apkures sistēmu uz akumulācijas tvertnēm.

Tvertņu atdzišanas laiks ir atkarīgs no to tilpuma, termoizolācijas, apkurināmā objekta siltuma zudumiem un āra gaisa temperatūras apkures sezonā.

Ar ieteikto akumulācijas tvertņu tilpumu, kas ir integrētas apkures sistēmā, siltums apkurei var tikt nodrošināts līdz pat vairākām dienām.

Granulu katliem savukārt ir ieteicams izmantot izlīdzinošās akumulācijas tvertnes, lai samazinātu granulu patēriņu un iegūtu plūstošāku un vienmērīgāku katla un granulu degļa darbību.

Tehniskie parametri
Modelis Mērv. AKU1000
Tilpums l 1000
Diametrs bez izol. mm 850
Augstums mm 2053
Darba spiediens kPa 0.3
Max. Temperatūra °C 90

Apkures akumulācijas tvertnes (siltuma akumulatori ) darbības princips ir apkures siltuma uzkrāšana.

Apkures akumulācijas tvertnes (siltuma akumulatori) uzkrāj siltumenerģiju, kas vēlāk tiek atdota apkures sistēmā, kas atdziestot, izlieto noteiktu siltumenerģijas daudzumu, ļoti aptuveni – 1 m³ ūdens, atdziestot par 1°C, atdod 1 kW/h siltumenerģijas. Apkures akumulators (akumulācijas tvertne) siltumu tikai uzkrāj un pārtraucot apkures katla darbību, akumulācijas tvertnes (siltuma akumulatori) sāk atdod uzkrāto siltumenerģiju apkures sistēmai, tā nepārtraukti to zaudējot. Lai varētu uzkrāt pietiekamu siltumenerģijas daudzumu, akumulācijas tvertnes ( apkures akumulatori ) parasti ir ļoti ievērojama izmēra. Savukārt, lai siltumenerģiju apkures akumulātorā pēc iespējas ātrāk varētu iegūt un uzkrāt, jāuzstāda apkures katls ar jaudas rezervi.

Izmantojot apkures akumulācijas tvertnes (siltuma akumulatorus) kopā ar granulu apkures katliem, iespējams panākt to, ka granulu katls ieslēgsies retāk, attiecīgi degļa aizdedzināšanas spirāle strādās mazāk. Tādejādi pieaugs granulu degļa un katla darba mūžs , kā arī palielināsies katla efektivitāte un līdz ar to, iegūta papildus kurinamā ekonomija.